Skrzyżowaniu pięciu dróg w Wodzisławiu Śląskim do przebudowy

Szanowni Mieszkańcy, we wtorek 14 lipca rusza przebudowa układu drogowego na tzw. skrzyżowaniu pięciu dróg w rejonie wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy. Oznacza to też, że od wtorku planowane jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Mszańskiej, Turskiej, Skrzyszowskiej i Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. Skrzyżowanie będzie przejezdne wyłącznie na relacji: ulica Stefana Czarnieckiego (od drogi wojewódzkiej nr 933) – ulica Mszańska (w kierunku Turzy Śląskiej i drogi krajowej nr 78).

Prace związane z remontem skrzyżowania będą polegały na korekcie niwelety i wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych i nowej nawierzchni. Jego przebudowa będzie obejmować również wykonanie odwodnienia drogi,  wzmocnienie jej konstrukcji, wymianę krawężników oraz wymianę i przełożenie chodników z kostki betonowej. Zaplanowane prace pozwolą na zmianę konstrukcji tarczy skrzyżowania wraz z przebudową istniejących ciągów pieszych. Tym samym wzrośnie komfort i bezpieczeństwo korzystania ze skrzyżowania, zarówno przez osoby zmotoryzowane jak i niechronionych użytkowników drogi. Wykonawcą inwestycji jest firma AUTO-TRANS Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.

Warunki terenowe oraz technologia robót niestety uniemożliwiają utrzymanie ruchu na wlotach ulic: Stefana Czarnieckiego (w kierunku Krostoszowic), Skrzyszowskiej i Mszańskiej. Będą one zamknięte dla ruchu, o czym będzie informować tymczasowe oznakowanie. Przejazd będzie możliwy tylko na relacji: ulica Stefana Czarnieckiego (od drogi wojewódzkiej nr 933) – ulica Mszańska (w kierunku Turzy Śląskiej i drogi krajowej nr 78). Ruch będzie tam sterowany wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. Objazd poprowadzono ulicami: Skrzyszowską w Mszanie, świętego Wawrzyńca, Leonida Teligi i Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. Wprawdzie zakończenie robót planowane jest na połowę sierpnia, jednak jak zapewnia Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. wykonawca już zadeklarował, że o ile nie wystąpią niespodziewane okoliczności, skróci do niezbędnego minimum okres zamknięcia wlotów ul. Czarnieckiego, Skrzyszowskiej i Mszańskiej. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Źródło: www.powiatwodzislawski.pl