Kanalizacja jest, ale jeszcze nie gotowa. I przyłączać się nie można

Dobiegła końca budowa I etapu sieci kanalizacyjnej w Krostoszowicach. A przynajmniej nie są już tam prowadzone żadne prace budowlane. Stąd mieszkańcy coraz częściej pytają o to, kiedy będzie można przyłączać się do sieci. To pytanie padło również na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy w Godowie.

– W związku z tym, że zakończyła się już budowa sieci kanalizacyjnej w Krostoszowicach, w których miesiącach można się spodziewać, że można się będzie przyłączać do kanalizacji? – pytał radny Kamil Gąsior podczas ostatniej sesji.

Wójt Godowa Mariusz Adamczyk odpowiedział, że trudno na razie określić dokładny harmonogram przyłączania się do sieci na poszczególnych ulicach. – Formalnie kanalizacja nie została jeszcze ukończona. Jeśli chodzi o przyłączenia to myślę, że będzie to druga połowa 2020 r. – odpowiedział Adamczyk.

Gąsior pytał też o to, czy i kiedy będzie realizowany drugi etap budowy kanalizacji, m.in. na ulicy Leśnej w Krostoszowicach. – Ma to być priorytet w inwestycjach JZWiK. Natomiast trwają wyliczenia, bo koszty budowy mocny wzrosły i będzie całkowicie przemodelowany plan inwestycyjny JZWiK. Mam jednak nadzieję, że w 2020 roku zostanie ogłoszony przetarg i 2021 realizowany będzie kolejny etap – odpowiedział wójt.

Źródło: www.nowiny.pl