Start Mszana lepiej zaczął i bardzo dobrze skończył

kro-mszanaInter Krostoszowicze uległ 0:2 Startowi Mszana. Goście, w całym meczu mieli raptem trzy-cztery groźne sytuacje, ale dwie z nich potrafili wykorzystać. W przeciwieństwie do gospodarzy, którzy choć w przekroju całego meczu przeważali, to skuteczności Startowi mogliby pozazdrościć.

Już w 5. minucie dobrą akcję gości sfinalizował Łukasz Wuwer. Później jeszcze mocnym, ale minimalnie niecelnym uderzeniem popisał się Rafał Nowak. W 25. minucie powinno paść wyrównanie. Miejscowi wychodząc z własnej połowy, pięcioma szybkimi podaniami „rozklepali” defensywę mszańskiej drużyny, dzięki czemu w sytuacji sam na sam znalazł się Mirosław Pawlusiński, który jednak przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Bramka dla Interu padła kilka chwil później, ale sędzia jej nie uznał, bo dopatrzył się faulu strzelca na bramkarzu. W samej końcówce pierwszej połowy drugą bramkę dla Startu powinien zdobyć Marek Bargiel, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Interu po podaniu… od obrońcy gospodarzy. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł jednak Artur Gorzała i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie zarysowała się wyraźna przewaga miejscowych, którzy zepchnęli przyjezndych do – mometami – głębokiej defensywy. Dobrych okazji nie potrafili jednak wykorzytsać Pawlusiński, Paweł Hanc i Przemysław Kurtyka. Pewnie bronił Kamil Komajda. Niewykorzystane okazje zemściły się w 85. minucie, kiedy po kontrze, precycyzjnym uderzeniem na długi słupek popisał się Artur Hejna. W samej końcówce Inter trafił w końcu do bramki, ale po raz wtóry sędzia gola nie uznał, bo zdaniem bocznego strzelec był na pozycji spalonej.

Mecz miał zacięty przebieg, a goście kończyli mecz w „10”, po tym jak w 89. minucie czerwoną kartkę po wymianie „uprzejmości” z rywalem, obejrzał Kamil Wita.

Inter Krostoszowice – Start Mszana 0:2 (0:1)

Bramki: Wuwer (5.), Hejna (85.)

Inter: Gorzała, Mazurek, Rduch, Winsławski, Hadam, Farasiewicz (55. Hanc), Wypiór, Sosna, Kurtyka, Kłosek, Pawlusiński.
Trenerzy: Marceli Werner i Zbigniew Gawełczyk.

Start: Komajda, Świerczek, Pesta, Nowak, Mancarz, Grzegoszczyk (77. Muszyński), Waleczek (46. Hejna), Wita, Marek (77. Gołucki), Bargiel, Wuwer (90. Haśko).
Trener: Janusz Muszyński