Hubertus 2016 w Krostoszowicach

dsc_0016

Hubertus 2016

W dniu 22 października 2016 roku Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni „Mustang” ze Skrzyszowa na kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Krostoszowicach zorganizowało tradycyjny Hubertus czyli pogoń za lisem.  Obchody rozpoczęły się około godz. 11:30.

Organizatorom dopisała piękna pogoda ? słońce i wysoka jak na październik temperatura sprawiła, że kto pojawił się na terenach rekreacyjnych w Krostoszowicach nie żałował.  Tym bardziej, że dopisali też jeźdźcy, którzy najpierw odbyli rekreacyjną przejażdżkę po lesie, a później uczestniczyli w gonitwie. Tradycyjna gonitwa za lisem odbyła się na ul. Środkowej w Krostoszowicach obok posesji pana Jana Marcol. Lisem został jeden z jeźdźców, który miał przyczepioną do ramienia lisią kitkę. Zadaniem reszty było jej przechwycenie. Ten, któremu udała się ta, wcale nie łatwa sztuka wygrywał. Wszystko odbyło się zgodnie z zachowaniem historycznych ceremoniałów, łącznie z odegraniem sygnałów łowieckich. Oprócz uczestników gonitwy na polach zgromadzili się widzowie, którzy dotarli na miejsce w korowodzie. Po gonitwie wszyscy udali się na kompleks sportowo-rekreacyjny w Krostoszowicach gdzie rozdano nagrody. Na uroczystości zjawili się przedstawiciele sołectwa oraz Gminy Godów.

Galeria zdjęć dostępna stronie naszwodzislaw.pl

http://www.naszwodzislaw.com/site/art/5-aktualnosci/0-/14914-hubertus-w-krostoszowicach–je–378-d–378-cy-obchodzili-swoje—347-wi–281-to.html#79