Ks. Wiesław Hudek honorowym obywatelem gminy Godów

DSC_0428

Ks. dr Wiesław Hudek podczas obchodów 600-lecia sołectwa

Ks. dr Wiesław Hudek pochodzący z Krostoszowic został honorowym obywatelem gminy Godów.

W młodości był organistą w miejscowym kościele parafialnym. Jest cenionym muzykologiem i teologiem. Od 2003 r. przewodniczy Komisji Muzyki Sakralnej Archidiecezji Katowickiej oraz jest duszpasterzem organistów. Opinii publicznej znany jest jednak przede wszystkim jako poeta, autor kilku tomów poezji. Współpracuje też z katolickim Radiem eM. Od wielu lat posługuje w parafii św. Brata Alberta w Żorach-Kleszczowie, jest twórcą tamtejszego Festiwalu Twórczości Religijnej ?Fide et Amore?.

Ks. Hudek odebrał tytuł w sobotę 25 czerwca podczas uroczystości 600-lecia Krostoszowic, w których znajdował się jego dom rodzinny. Podziękował mieszkańcom i włodarzom gminy za wyróżnienie, choć jak przyznał miał wątpliwości czy przyjmować tytuł, bo pomniki powinno stawiać się dopiero po śmierci. Ostatecznie zgodził się, bo chcieliby tego jego nieżyjący już rodzice, o których wpływie na swoje wychowanie wielokrotnie podkreślał m.in. w wierszach. I to im zadedykował swój honorowy tytuł.

Ks. Wiesław Hudek jest drugim kapłanem-honorowym obywatelem gminy Godów. W 1997 r. tytuł ten przyznano ks. infułatowi Pawłowi Pyrchale, który w czasie stanu wojennego organizował pomoc charytatywną dla mieszkańców Śląska.

Źródło: www.nowiny.pl