Uwaga, roboty na autostradzie A1 Gliwice – Gorzyczki

autostrada

Źródło: www.nowiny.pl

Kierowcy korzystający z naszego odcinka autostrady A1 muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. GDDKiA rozpoczęło prace w kilku miejscach.

Na odcinku Świerklany-Mszana GDDKiA poprawia odwodnienie płyt pomostowych obiektów MA524 i MA526. Na czas trwania tych prac została zmieniona organizacja ruchu. Od 14 czerwca na jezdni autostrady w Świerklanach, w kierunku Gorzyczek, wyłączony został z ruchu lewy pas. – Natomiast 16 czerwca przystąpimy do wyłączenia lewego pasa jezdni w kierunku Pyrzowic. Ruch odbywać się będzie prawymi pasami ruchu na obu jezdniach – informuje GDDKiA Oddział Katowice.

Dodatkowo 16 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na autostradzie A1, w rejonie Punktu Poboru Opłat Gliwice, ponieważ trzeba poprawić stan nawierzchni. – Wiązało będzie się to z koniecznością przeniesienia ruchu z jezdni głównych, na długości około 300 m, na teren placu poboru opłat. Kierowcy będą mogli w dalszym ciągu korzystać z dwóch pasów ruchu, w każdym z kierunków. Przewidujemy, że usunięcie utrudnienia nastąpi do końca czerwca – dodaje Generalna Dyrekcja.

Źródło: www.nowiny.pl