Uwaga! W Gorzycach ruszył dziś odcinkowy pomiar prędkości

odcKierowcy noga z gazu! Od dzisiaj działa odcinkowy pomiar prędkości w Gorzycach. Kamery zainstalowane na słupach drogi krajowej nr 78 biegnącej przez nasz powiat, będą rejestrować pojazdy i sprawdzać średnią prędkość na wyznaczonym odcinku. Jeśli będzie ona wyższa od dozwolonej, kierowca otrzyma mandat karny.

Urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości zainstalowane zostały przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego już w ubiegłym roku. Od dzisiaj kamery w dwóch punktach pomiarowych na DK 78 w Gorzycach rejestrują każdy przejeżdżający tamtędy samochód.

Na czym to polega?

W przeciwieństwie do fotoradaru, urządzenie nie mierzy prędkości w kontrolowanym punkcie, ale sprawdza średnią prędkość na wyznaczonym odcinku. Na początku i końcu kontrolowanego odcinka zamontowane są kamery rejestrujące wszystkie pojazdy. System automatycznie odczytuje numery rejestracyjne i oblicza czas przejazdu pomiędzy sprawdzanymi punktami. Na jego podstawie obliczana jest średnia prędkość. Jeśli jest wyższa od dozwolonej, kierowca otrzymuje mandat. W sumie w całym kraju powstało 29 takich miejsc, z czego dwa w naszym regionie. Policjanci zwracają się z apelem do kierowców o zachowanie czujności przejeżdżając przez punkty pomiarowe w Gorzycach.

Źródło: KPP Wodzisław Śl