Policjanci z Wodzisławia ostrzegają przed włamaniami. Zabezpiecz swoje mieszkanie!

policjaWodzisławscy policjanci apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na obce osoby poruszające się w okolicach domów i mieszkań. W ostatnim czasie doszło bowiem do kilku włamań na terenie powiatu wodzisławskiego, głównie w Rydułtowach. Sprawcy, wykorzystując fakt nieobecności domowników włamują się i kradną wartościowe przedmioty.

W trakcie minionego weekendu majowego, jak i w ostatnich dniach doszło do kilku włamań m.in. do domów i mieszkań w Rydułtowach. Najczęściej sprawcy wykorzystywali nieobecność domowników. Do wnętrza budynków dostawali się podważając drzwi balkonowe albo wykorzystując uchylone okno. Ich łupem w większości padały pieniądze i biżuteria.

Stróże prawa apelują do wszystkich o szczególną czujność i natychmiastowe reagowanie w sytuacji, gdy w naszym sąsiedztwie pojawiają się podejrzane pojazdy, czy osoby. Każdy sygnał mieszkańców zostanie sprawdzony, a co najważniejsze może przyczynić się do zatrzymania sprawców na gorącym uczynku.

Pamiętajmy, że brak jakiejkolwiek reakcji jest jednoznaczny z przyzwoleniem na bezprawne zachowania przestępców. Mundurowi przypominają także o trwającej kampanii społecznej „Nie reagujesz-akceptujesz!” i zachęcają do zaangażowania się w walkę z przestępczością w naszym powiecie. Dzwonić można pod bezpłatny numer telefonu 997, 112 oraz (32) 453-72-55.