UWAGA!!! Ćwiczenia na autostradzie

UWAGA KIEROWCY!!!
objazdKierowcy podróżujący autostradą A1 w kierunku Ostrawy muszą się liczyć w czwartek (21 kwietnia) z utrudnieniami w ruchu w rejonie przejścia granicznego w Gorzyczkach. Rozpoczną się bowiem ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego organizowane przez wojewodę śląskiego we współpracy z hetmanem kraju morawsko-śląskiego.
21 kwietnia od godz. 8.00 zamknięta zostanie autostrada A1 na wysokości węzła Gorzyczki. W celu utrzymania odpowiedniego komfortu podróżowania i poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego wyznaczono objazd. Jego trasa przebiegać będzie od węzła Gorzyczki drogą powiatową do miejscowości Gorzyce, następnie DK 78 do przejścia granicznego Chałupki. Długość trasy objazdu wynosi około 14 kilometrów.
Podczas ćwiczeń na autostradzie A1 zaaranżowany zostanie wypadek dwóch autokarów z udziałem cudzoziemców (zderzenie 2 autokarów). W treningu wezmą udział służby zarówno polskie, jak i czeskie, m.in.: policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe (w tym lotnicze) oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ? łącznie ponad 300 osób.
Ćwiczenie pk. ?Autostrada 2016? będzie jednym z działań służących przygotowaniu do odbywających się w lipcu Światowych Dni Młodzieży.

Źródło: Miejska Komenda Policji w Rybniku