Festyn rodzinno – szkolny 2015

Szkoła Podstawowa w Krostoszowicach

Szkoła Podstawowa w Krostoszowicach

13 czerwca br. od godz. 17.00 na krostoszowickim Orliku miał miejsce festyn rodzinno-szkolny, zorganizowany z inicjatywy Rady Rodziców i całej społeczności szkolno- przedszkolnej z okazji minionych pobliskich świąt: Dni Matki i Dziecka oraz nadchodzącego Dnia Ojca.

Na Orliku w upalnej aurze i pogodnych nastrojach zgromadziło się wielu uczestników, by móc skorzystać z przygotowanych atrakcji: najmłodsi z zabaw na dmuchańcu i loterii fantowej, ci starsi  – z gastronomii, występów tanecznych  i muzyczno ? wokalnych zaproszonych gości, przedszkolaków i uczniów SP Krostoszowice, wspólnego oglądania meczu piłki nożnej naszej reprezentacji oraz zabawy tanecznej na świeżym powietrzu, prowadzonej przez DJ -a.

Pani dyrektor szkoły, Marzena Sitko, serdecznie powitała przybyłych, zachęciła do korzystania z wszelkich atrakcji i życzyła wszystkim udanej zabawy. Następnie przestawiła goszczące podczas festynu formacje taneczne: duety juniorów grupy epizod oraz ekipę z Teatru Tańca Memento z Wodzisławia Śląskiego. Grupy te zaprezentowały widzom pokazy tańca nowoczesnego, co spotkało się z wielkim aplauzem. Samorząd Uczniowski wręczył tancerzom ufundowane, za samodzielnie zdobyte pieniądze drobne upominki.

Po pokazach tanecznych pani dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia  występów muzycznych dzieci z przedszkoli i szkoły.

I tak maluchy oraz starszaki oddziałów przedszkolnych w Krostoszowicach rozbroiły swoich rodziców do łez najpierw egzotyczną sambą, a potem piosenką o deszczy, odtańczoną z kolorowymi parasolkami. Klasa I odtańczyła w parach składankę rockandrollowych tańców.

Uczniowie klas starszych zaprezentowali się grą na instrumentach ( Paulina i Sandra Kłosek – organy, Miłosz Grabowski – klarnet), śpiewem (Sandra Kłosek, Karolina Chudek, Klaudia Fijałkowska, Angelika Zając, Wiktoria Czaplak) oraz tańcem (dziewczęta klas IV – V).

Po zakończonym występie dzieci już do końca festynu pieczę nad muzyką sprawował zaproszony na festyn DJ.

Dorośli, równie ochoczo jak dzieci, wzięli udział w loterii fantowej, a po zakończonym meczu, oglądanym w telewizji na świeżym powietrzu, wszyscy uczestniczyli w zabawie tanecznej prawie do północy.

Zabawa była bardzo udana i sprawiła wiele radości i uczestnikom, i występującym dzieciom.

 

Źródło: www.spkrostoszowice.pl