Bieg po zdrowie z Gminą Godów

Specjalnie dla miłośników chodzenia z kijkami oraz biegania Gmina Godów w okresie od kwietnia do listopada br. zorganizuje cykl spotkań sportowych „Bieg po zdrowie z Gminą Godów”.

Pierwsze spotkanie odbyło się na Kompleksie sportowo-rekreacyjnym „Orlik” w Krostoszowicach 30 kwietnia 2015 roku.
Celem spotkań będzie rekreacyjne przejście lub przebiegnięcie dystansu od 3 do 5 km z instruktorem, który przekaże cenne informacje dotyczące prawidłowego wykonywania ćwiczeń związanych z rekreacją ruchową. Ideą imprezy jest przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia oraz rekreacji ruchowej, a także zachęcenie wszystkich mieszkańców gminy do uprawiania sportu, bez względu na wiek. Najważniejsza będzie dobra zabawa bez względu na osiągnięty czas i wyniki.

Każdy z uczestników otrzyma upominek /pamiątkowy medal/ – będzie można zebrać

logo Gminy Godów

logo Gminy Godów

kolekcję medali z nazwą każdego sołectwa. Dodatkowo dla systematycznie uczęszczających osób przewidziano zakup pamiątkowych koszulek. Osoba, która weźmie udział w największej liczbie imprez otrzyma na zakończenie cyklu cenną nagrodę /wyjazd do ciepłych źródeł lub pobyt w ośrodku wypoczynkowym/. Na zakończenie każdego spotkania planuje się wspólne pieczenie kiełbasek.

Spotkania w ramach ?Biegu po zdrowie z Gminą Godów? odbywać się będą raz w miesiącu, w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 18.00. Pierwsze, inauguracyjne spotkanie już 30 kwietnia w Krostoszowicach na ORLIK-u. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Harmonogram spotkań w ramach „Biegu po zdrowie z Gminą Godów”:

1. 30.04 – Krostoszowice – zakończenie na Mustangu

2. 28.05 – Podbucze – zakończenie w świetlicy

3. 25.06 – Godów – zakończenie w OK w Godowie

4. 30.07 – Gołkowice – zakończenie KS 27

5. 27.08 – Skrzyszów – zakończenie OK Skrzyszów

6. 24.09 – Łaziska – zakończenie remiza strażacka

7. 29.10 – Skrbeńsko – zakończenie OK Skrbeńsko
8. 11.11 – Krostoszowice – zakończenie projektu na Orliku.

Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Biegów Górskich z Jastrzębia-Zdroju – prezes Stefan Kalinowski.