Piknik parafialny w Krostoszowicach

festyn-2017-plakat-ITłumy ludzi odwiedziły 11 czerwca teren rekreacyjny przy Orliku w Krostoszowicach. Wszystko za sprawą Międzyparafialnego Festynu Rodzinnego zorganizowanego w setną rocznicę Objawień Fatimskich przez Parafię Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

Głównym celem festynu było pokreślenie roli i wartości rodziny we współczesnym świecie. Dlatego organizatorzy przygotowali wiele rodzinnych konkursów: bieg rodzinny, konkurs dla mamy i córki, strzelecki dla ojca i syna oraz konkurs malarski. Również występy artystyczne miały prorodzinny charakter.

Na scenie wystąpili miedzy innymi: znany gawędziarz, dziennikarz i autor książek w śląskiej gwarze Marek Szołtysek oraz znany ni tylko w Polsce min Ireneusz Krosny. Obaj na scenie zaprezentowali swoje ogromne talenty artystyczne. Wspominali również jak ważna w ich życiu jest wiara i rodzina. Ireneusz Krosny opowiedział jak po występach w Chicago i świetnym przyjęciu przez tamtejszą krytykę miał okazję wyjazdu na wielomiesięczne tournee po Stanach Zjednoczonych.  Nie skorzystał wydawałoby się z życiowej okazji, bo właśnie wtedy miało się rodzić jego dziecko – W życiu trzeba mieć poustawiane priorytety. Dla mnie najważniejsza jest rodzina – mówił Krasny, który chwilę wcześniej zaprezentował się publice to, za co podziwiany jest nawet w Chinach. Podkreślił, że dumny jest z bycia chrześcijaninem.

Całość festynu z pomocą wielu wolontariuszy między innymi Rycerzy Kolumba spiął swoim zaangażowaniem młody, mający świetny kontakt z publicznością ks. Sebastian Mandrysz, wikary parafii w Turzy Śląskiej.

Zdjęcia dostępne pod linkiem:

https://www.nowiny.pl/galeria/17259-piknik-parafialny-w-krostoszowicach.html

Źródło: Nowiny Wodzisławskie,

Wydanie: wtorek 20 czerwca 2017 roku