Zamykają ul. Wodzisławską w Krostoszowicach

szybowa

ulica Szybowa

W czwartek na półtora miesiąca zostanie zamknięta dla ruchu ulica Wodzisławska w Krostoszowicach. W połowie lipca ruszy też remont ul. Szybowej w Krostoszowicach i Skrzyszowie.

Łącznie obie inwestycje pochłoną około 720 tys. zł i będą finansowane wspólnie przez powiat i gminę Godów. Ulica Wodzisławska w Krostoszowicach zostanie przebudowana na półkilometrowym odcinku do granicy miejscowości z Wodzisławiem. W ramach inwestycji powstanie kanalizacja deszczowa oraz położony zostanie nowy asfalt. Ze względu na krótki termin realizacji inwestycji na remontowany odcinek wjechać będą mogli tylko mieszkańcy. Ruch lokalny odbywać się będzie ościennymi drogami. Utrudnienia potrwają do połowy sierpnia.

W drugiej połowie lipca rozpocznie się też modernizacja ponad sześciusetmetrowego odcinka ul. Szybowej w Skrzyszowie. Tam kierowcy będą musieli uważać na lokalne zwężenia spowodowane budową nowych krawężników. Jedynie podczas kładzenia nowej warstwy ścieralnej jezdni możliwe jest czasowe zamknięcie drogi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na remontowanym odcinku zakończą się na początku sierpnia.

Źródło: www.nowiny.pl