Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

zrsZakończenie roku szkolnego 2015/2016

W czwartek, 23 czerwca 2016 roku o godzinie 16.00  klasa szósta świętowała uroczyste zakończenie szkoły podstawowej. W średniowiecznej scenerii żakowie krostoszowickiej szkoły otrzymali z rąk pani dyrektor, Marzeny Sitko i wychowawczyni, pani Weroniki Adamczyk dyplomy absolwenta, listy pochwalne, gratulacyjne, wyróżnienia i nagrody książkowe. Swoje pożegnanie ze szkołą uczniowie uczcili wzruszającym programem artystycznym dla nauczycieli, rodziców i uczniów klasy V. Po oficjalnym zakończeniu młodzież bawiła się na komersie.

W piątek, 24 czerwca 2016 roku przypadało zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2015/2016.

O godzinie 8.00 uczniowie, grono pedagogiczne i rodzice uczestniczyli we wszy świętej celebrowanej przez księży ? Rajmunda Żurka i Jana Bracika, po której wszyscy przeszli do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach. Tam najpierw miało miejsce uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły absolwentom, następnie pani dyrektor i wychowawcy klas uhonorowali najlepszych uczniów klas V ? I, wręczając im świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody książkowe.

Po części oficjalnej nowa najstarsza klasa w szkole, klasa V pożegnała żartobliwie i słodko naszych absolwentów. Pożegnanie to przeprowadzono w scenerii programu telewizyjnego, przy użyciu środków audiowizulalnych, przy śpiewie, tańcach i pokazach sportowych. Śmiechu było co niemiara, choć opuszczającym mury naszej szkoły absolwentom zakręciła się też łezka wzruszenia i żalu w oczach.

Po uroczystościach w sali gimnastycznej uczniowie przeszli wraz z wychowawcami do swoich sal, gdzie wręczono resztę świadectw i  pożegnano się przed upragnionymi wakacjami.

Źródło: www.spkrostoszowice.pl