Marzec-Kwiecień w Naszej Szkole

DSC_0215Drodzy mieszkańcy poniżej przedstawiamy informacje z działalności uczniów Naszej Szkoły w miesiącach marzec-kwiecień:

22 kwietnia ? Dzień Ziemi

W  tym dniu dzieci z Naszego przedszkola (Fasolki i Skrzaty) oraz szkoły podstawowej z  klasy I i II wzięły udział w akademii z okazji Dnia Ziemi. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się podczas pokazu mody w strojach ekologicznych, I oraz II klasa przygotowały przedstawienia. W tym dniu wszystkie chętne dzieci wyrecytowały  wiersze o tematyce przyrodniczo-ekologicznej.

Galeria zdjęć dostępna tutaj dyskietka

—————————————————-

Międzyprzedszkolne Spotkanie z Piosenką

W ramach innowacji 19 kwietnia najmłodsze przedszkolaki z grupy ?Fasolek? spotkały się  z dziećmi z przedszkola w Łaziskach  podczas Międyprzedszkolnego Spotkania z Piosenką, które odbyło się w Przedszkolu w Krostoszowicach. Początkiem imprezy było powitanie wszystkich uczestników z grup przez Panią Dyrektor. Dla lepszego poznania się dzieciom zostały rozdane nutki z imionami oraz wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę ?Wszyscy są, witam Was…?. Następnie dzieci miały możliwość zobaczenia interesujących przedstawień przygotowanych przez klasę II. Po czym nastąpiła długo wyczekiwana prezentacja piosenek przygotowanych przez każdą z grup. Po skończonych prezentacjach przedszkolaki miały możliwość pokazania swojego talentu malarskiego i każde dziecko miało możliwość pomalowania farbami ?nutkę? dając ujście swojej wyobraźni.  Kolejną atrakcją dnia był poczęstunek i wspólna zabawa dzieci w sali przedszkolnej. Na koniec zostały wręczone dyplomy, podziękowania oraz upominki . To był cudowny dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Na długo pozostanie wszystkim dzieciom w pamięci. Dziękujemy przedszkolakom z grupy ? Kropeczki? oraz pani Dorocie i Malwinie za wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę.

Autor: Natalia Ślęczek

Galeria zdjęć dostępna tutaj dyskietka

—————————————————-

„Idy Marcowe”

W dniu 11 marca br. w Szkole Podstawowej w Krostoszowicach odbyła się kolejna edycja Międzygminnego Konkursu Historycznego „Idy Marcowe” pod patronatem Wójta Gminy Godów oraz Wójta Gminy Gorzyce.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klas czwartych, piątych i szóstych. Test dla każdej z tych grup zawierał 30 pytań o zróżnicowanej formie i poziomie trudności. Rywalizacja była wyrównana do samego końca. Po raz pierwszy doszło do dogrywki, gdyż kilku uczniów zdobyło taką samą liczbę punktów.

Szkołę Podstawową w Krostoszowicach reprezentowały uczennice: Kinga Kowalska (kl. IV), Aleksandra Prochasek (kl.V), Sandra Kłosek (kl.VI).

Wyniki konkursu w kategorii klas czwartych:

I miejsce – Nikodem Majzner (SP Gołkowice)

II miejsce – Kinga Kowalska (SP Krostoszowice)

III miejsce – Rafał Gawełek (ZSP Skrbeńsko)

Wyniki konkursu w kategorii klas piątych:

I miejsce – Paweł Nawrat (SP Olza)

II miejsce – Aleksandra Prochasek (SP Krostoszowice)

III miejsce – Stanisław Brachmański (SP Turza Śląska)

Wyniki konkursu w kategorii klas szóstych:

I miejsce – Artur Bugla (SP Rogów)

II miejsce – Gabriel Gomularz (SP Skrzyszów)

III miejsce – Julia Rduch (SP Turza Śląska)

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów w nauce. Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć dostępna tutaj dyskietka

—————————————————-

Źródło: www.spkrostoszowice.pl