I Regatta Krostoszowicki Run Cross

cross IW niedzielę, 27 grudnia 2015 r, na obiekcie ORLIK w Krostoszowicach odbyły się zawody sportowo – rekreacyjne ?I Regatta Krostoszowicki Run Cross?.

Zawody składały się z biegu oraz ćwiczeń crossfit. Zawodnicy mieli do pokonania odcinek biegowy – kobiety jedno czterokilometrowe okrążenie, mężczyźni ? 2 okrążenia czyli 8 kilometrów, następnie 200 metrowe podejście z workiem piasku. Po biegu czekały strefy ćwiczeń, gdzie zawodnikom zafundowano przetaczanie opon od samochodu ciężarowego oraz ćwiczenia z kettlebells ( panie ? 8 kg, panowie ? 12 kg). Na koniec do zaliczenia było ciągnięcie za sobą opony od samochodu osobowego na odcinku 300 metrów.

Aby liczyć na końcowy sukces w klasyfikacji zawodnicy musieli od samego początku wykazać się odpowiednią szybkością oraz siłą fizyczną. Uzyskanie dobrego czasu w pierwszym okrążeniu biegowym dawało bowiem możliwość pierwszeństwa w strefie ćwiczeń, co miało znaczenie w kontekście ograniczonej ilości opon. Ponieważ oponę średnio przetaczano około 25 razy, już po pierwszym okrążeniu zrobiła się spora kolejka.

Przetaczanie i ciągnięcie opon, ćwiczenia z kettlebells kosztowały uczestników sporo wysiłku. Nogi odmawiały posłuszeństwa i kolejne okrążenie nie było już takie szybkie jak pierwsze. Zdawało się jakby uczestnicy truchtali na treningu a nie ścigali się. Jednak losy klasyfikacji końcowej nie były do końca przesądzone i każdy zawodnik dawał z siebie wszystko.

Jako pierwsza wśród kobiet na mecie zameldowała się Eliza Jasińska, z czasem jednego okrążenia 30 minut 35 sekund, natomiast wśród panów po dwóch okrążeniach jako pierwszy linię mety przekroczył Krzysztof Tarnowski, uzyskując czas 50 minut  47 sekund.

Najlepszym zawodnikom wręczono pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe w klasyfikacjach open i wiekowych.

Poniżej prezentujemy 3 pierwsze miejsca kobiet i mężczyzn open oraz ich czasy:

Kobiety:

1. Eliza Jasińska ? 00:30:35

2. Aleksandra Jakubczyk ? 00:35:06

3. Anna Tarnowska ? 00:35:15

Mężczyźni:

1. Krzysztof Tarnowski ? 00:50:47

2. Piotr Jeziorski ? 00:51:55

3. Grzegorz Skworc ? 00:52:30

Fundatorami nagród byli: Regatta Polland, Gmina Godów, BestFit z Rybnika oraz Centrum Wellness Balance z Wodzisławia Śląskiego. Organizatorami zawodów byli: Gmina Godów, Klub Sportowy Cross – Sport Wodzisław Śląski, Inter Krostoszowice, Sklep Sportowy Monsun Wodzisław Śląski. Pamiątkowe bandamki oraz batony ufundowali: Gmina Godów oraz Constantia Color Cap z Jejkowic.

Opracował:

Ireneusz Stachowski

Informacja o zawodach znalazła się w TVP Katowice i jest dostępna pod linkiem:

http://katowice.tvp.pl/23346362/27122015-godz1905

Dodaj komentarz