600 – lecie sołectwa

Drodzy  mieszkańcy w roku 2016 sołectwo Krostoszowice obchodziło 600- lecie swojego istnienia. W związku z tym na stronie sołectwa w zakładce 600-lecie sołectwa będą zamieszczane informacje dotyczące tego wydarzenia.

p2

————————————————-

W sobotę 25 czerwca 2016 roku w sołectwie odbyły się obchody z 600-lecia sołectwa Krostoszowice w ramach Dni Gminy Godów.

W godzinach porannych na kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Krostoszowicach został przeprowadzony „Bieg Krasnala oraz Juniora”. W biegu uczestniczyli uczniowie w wieku przedszkolnym i szkolnym do klasy VI Szkoły Podstawowej. Udział wzięło blisko 100 dzieci, które otrzymały pamiątkowe medale. Po biegu dla najmłodszych przyszedł czas na bieg pn. ?600 metrów na 600-lecie Krostoszowic?, w którym udział mógł wziąć każdy zainteresowany. Oprócz biegu zorganizowano Nrodic Walking.

Oficjalna część obchodów rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Jana Nepomucena. Mszę św. odprawili ks. Infułat Paweł Pyrchała, ks. dr Wiesław Hudek, ks. Jan Żurek oraz ks. senior Jan Barcik. Po jej zakończeniu ulicami Krostoszowic przeszedł korowód, w którym uczestniczyli zaproszeni goście, mieszkańcy oraz dzieci z Naszej Szkoły. Korowód został rozwiązany na kompleksie sportowo-rekreacyjnym gdzie nastąpił dalszy ciąg obchodów. Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk  wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Antonim Tomasem przywitali zebranych gości i życzyli wszystkim wspaniałej zabawy. Po przemowach zaproszonych gości włodarze gminy wręczyli tytuł honorowego Obywatela Gminy Godów księdzu dr Wiesławowi Hudkowi.

Na kompleksie sportowo-rekreacyjnym dla uczestników obchodów przewidziano szereg atrakcji tj. scenki rodzajowe, na których zaprezentowano ubijanie masła, kiszenie kapusty, grę w ?szkata? czy degustację ?chleba ze smalcem?. Najmłodszych zabawiali animatorzy.  Część muzyczną rozpoczęły występy dzieci z miejscowego przedszkola i szkoły oraz zespół ?Gospodynki?. Nie zabrakło występów miejscowych zespołów ? Spoko Babek oraz Adult+, uroczystość uświetnił także koncert Gminnej Orkiestry Dętej z Gołkowic.

Równocześnie na boisku KS Inter Krostoszowice została rozegrany mecz pomiędzy obecnymi a byłymi zawodnikami klubu. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Po serii rzutów karnych zwycięską drużyną okazała się drużyna byłych zawodników klubu.

O godzinie 21.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru: Grzegorz Wilk z wokalistką Anetą Figiel oraz zespołem WOLF, którzy porwali ludzi do wspólnej zabawy.

Festyn zakończył pokaz ogniowy w wykonaniu Tomasza Prudla i Anety Kostana, a tym,  którym starczyło sił, zaproszono do zabawy z Dj Paszendą.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę!!!

Zdjęcia dostępne na stronie ww.godow.pl tutaj dyskietka.

Fotorelacja przygotowana przez pana Henryka Klyszcz dostępna tutaj dyskietka.

————————————————-

Program imprezy


godz. 15.00 Msza św. w kościele parafialnym w Krostoszowicach
godz. 15.50 formowanie korowodu na ul. Gustawa Morcinka (przy kościele)
godz. 16.00 przejście korowodu ulicami Krostoszowic:
– ul. Gustawa Morcinka – od kościoła do skrzyżowania z ul. Wodzisławską
– ul. Wodzisławska – od skrzyżowania z ul. Gustawa Morcinka do skrzyżowania z ul. Szybową
– ul. Szybowa – od skrzyżowania z ul. Wodzisławską do kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Szybowej 20a
godz. 16.20 rozwiązanie korowodu
godz. 16.30 powitanie gości, występ zespołu Gospodynki z Krostoszowic
godz. 17.00 występy dzieci z SP Krostoszowice
godz. 17.30 występy dla najmłodszych w wykonaniu grupy Crazy Club (po zabawach na scenie – 1,5 godz. zabaw na trawie)
godz. 18.00 występ Gminnej Orkiestry Dętej z Gołkowic
godz. 19.00 występy miejscowych zespołów: Spoko Babki oraz Adutl+ (kierownik Dawid Koczy)
godz. 21.00 gwiazda wieczoru: Grzegorz Wilk z wokalistką Anetą Figiel oraz zespołem WOLF
godz. 22.30 pokaz ogniowy
godz. 23.00 zabawa z DJ

————————————————-

Przyłącz się do tworzenia książki na temat Krostoszowic. 

Napisz wiersz, fraszkę, limeryk, piosenkę, legendę, baśń, opowiadanie, itp. na temat Krostoszowic. albo naszkicuj, narysuj lub namaluj miejsca, budynki, obiekty, krajobrazy Krostoszowic. Prace można składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach

Więcej informacji dostępnych tutaj dyskietka.

 ————————————————-