Będzie przebudowa podstawówki w Krostoszowicach?

Szkoła Podstawowa w Krostoszowicach

Szkoła Podstawowa w Krostoszowicach

Władze gminy zastanawiają się nad przebudową budynku szkoły podstawowej w Krostoszowicach. Zmianę wymuszają wchodzące w życie w  2016 roku nowe przepisy oświatowe.

W budynku szkoły oprócz 6-letniej szkoły podstawowej funkcjonują również dwa oddziały przedszkolne. Nowe przepisy mówią, że w budynku nie może działać oddział przedszkolny, ale placówka musi mieć statut Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. A co za tym idzie traktowane jest tow wówczas, jakby powstał całkowicie nowy obiekt, który musi być dostosowany m.in. do innych przepisów przeciwpożarowych, przepisów sanitarnych. Chodzi m.in. o odpowiednią wysokość umywalek w łazienkach, oddzielenie ścianą części przedszkolnej od szkolnej, wykonanie dodatkowego wejścia do przedszkola.

W budynku szkoły w Krostoszowicach nowe warunki, wchodzące w życie w przyszłym roku spełnia jeden oddział przedszkolny, drugi musiałby zostać przebudowany albo zamknięty. „Wykonujemy obecnie koncepcję projektową, co by należało zmienić. Czekamy na uzgodnienia warunków ze strażą pożarną i sanepidem, dokonujemy również analizy demograficznej” – mówi Mariusz Adamczyk, Wójt Godowa. „Na razie nie podjęliśmy decyzji czy będziemy to przebudowywać czy nie. Jeden oddział przedszkolny spełniałby wszystkie wymogi, natomiast drugi musiałby zostać zlikwidowany. Wówczas dzieci znalazłyby miejsce w przedszkolu w Skrzyszowie.”

Jeśli miałoby dojść do przebudowy obiektu, to prace musiałyby się rozpocząć w wakacje przyszłego roku, tak aby być przygotowanym na początek roku szkolnego 2016-2017.

Przypomnijmy, że w budynku szkoły w Krostoszowicach pięć lat temu przeprowadzono termomodernizację. Teraz nowe przepisy oświatowe łożyłyby na gminę konieczność kolejnych, a co za tym idzie kolejne koszty.

Artykuł z dnia 19 maja 2015 rok „Nowiny Wodzisławskie”

 

Dodaj komentarz