Tydzień bibliotek!

Logo Biblioteki Publicznej w Godowie

Logo Biblioteki Publicznej w Godowie

Za nami Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem Wybieram bibliotekę. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami przygotowała dla mieszkańców szereg atrakcji. Dzieci i dorośli  wykazali się wiedzą, biorąc udział w quizach bibliotecznych. Na warsztatach twórczości uczestniczki wykonały unikatowe zakładki do książek, pod okiem instruktorki Moniki Breś. Najmłodsi czytelnicy ? 3 i 4 letni, podczas zajęć z cyklu Ważne sprawy naszych pociech, za sprawą magicznego teatrzyku o Groszkach przenieśli się do Książkolandii.

Dla dzieci szkolnych zorganizowano niecodzienne lekcje biblioteczne. Uczniowie z klasy 1 a i b z Zespołu Szkół w Gołkowicach zmierzyli się ze znanymi baśniami, rozwiązując zadania i zagadki po to, aby odczarować wróżkę. Swój pierwszy niepowtarzalny książkowy teatrzyk pt.: Nocą w bibliotece, z myślą o młodszych kolegach, stworzyli uczniowie z klas 4, 5 i 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Godowie. Inspiracją do wymyślenia, a następnie zilustrowania, na specjalnych planszach, opowiadania o tym co dzieje się nocą w bibliotece był teatrzyk kamishibai. Kilka dni później w uroczystej prezentacji uczestniczyły klasy 1 a i b, którym bardzo spodobała się magiczna książka.biblioteka

 

Wielką gratką dla młodzieży gimnazjalnej z Gołkowic i Skrzyszowa było spotkanie z Ewą Nowak, polską pisarką, której książki cechuje humor, intelektualna głębia oraz ponadczasowe tematy, bliskie młodym czytelnikom. W sposób niezwykle zabawny, autorka nakreśliła historię swojego twórczego życia oraz zdradziła skąd czerpie pomysły na powieści. Przyszłym pisarzom udzieliła również kilku bezcennych rad m. in. ile czasu dziennie należy poświęcić na pisanie.

Tydzień Bibliotek 2015 w Krostoszowicach

Tydzień Bibliotek 2015 w Krostoszowicach

Największą atrakcją dla uczniów z miejscowego Zespołu Szkół, którzy uczestniczyli w spotkaniu w filii bibliotecznej w Skrzyszowie, okazały się iPady Apple Air. Tablety GBP w Godowie wygrała przystępując do ogólnopolskiego konkursu ?Tablety w Twojej bibliotece? zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Podczas zajęć młodzież poznała wybrane aplikacje wspierające edukację, relaksację, tworzenie grafiki i multimediów oraz  polskojęzyczną książkę multimedialną wydaną przez Fundację Festina Lente pt.: O stole, który uciekł do lasu.

Filie w Skrbeńsku i Krostoszowicach gościły dzieci przedszkolne oraz uczniów młodszych klas, dla których przygotowano przedstawienie pt.: Groszki. Na pamiątkę zajęć dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek.

Adriana Piwońska i Anna Polnik