Po dożynkach w Krostoszowicach Godów ma nowych honorowych obywateli

Fot. Archiwum Urzędu Gminy Godów

Fot. Archiwum Urzędu Gminy Godów

Wczoraj w Krostoszowicach, w gminie Godów odbyły się gminne dożynki, których współgospodarzem było również sołectwo Podbucze. Bawili się na nich m.in aktorzy Franciszek Pieczka i Marian Dziędziel, ks. infuat Paweł Pyrchała i muzyk Krystian Tesarczyk, czyli honorowi obywatele Godowa. Grono to poszerzyło się o podróżnika Mariana Hudka oraz prawnika, pisarza i działacza społecznego Józefa Musioła.

W korowodzie, który otwierały powozy konne jechali włodarze gminy, parlamentarzyści, włodarze sąsiednich gmin oraz powiatu wodzisławskiego, oraz oczywiście honorowi obywatele gminy. Barwne wozy przygotowały organizacje społeczne, działające w sołectwach gminy Godów. Postarali się również mieszkańcy, którzy przystroili posesje. Jedna ze scenek nawiązywała do wilkowyjskiej ławeczki, z serialowego „Rancza”.

Dożynkowe uroczystości odbywały się na miejscu, które jak przypomniał przewodniczący rady gminy Antoni Tomas jeszcze kilkanaście lat temu miało górniczy charakter – znajdowały się tam szyby KWK 1 Maja. – Dziś dzięki staraniom włodarzy gminy i mieszkańców mamy tu piękny obiekt – podkreślał Tomas. Wójt Godowa odbierając dożynkowy chleb przypomniał, że jest on efektem pracy rąk ludzkich. – Będę starał się rządzić tak by tego chleba nie zabrakło do przyszłego roku – mówił Mariusz Adamczyk.

W czasie dożynek symbolicznymi statuetkami uhonorowanio zostali Marian Hudek, pochodzący z Podbucza zdobywca „Korony Świata – najwyższych szczytów każdego kontynentu”, oraz Józef Musioł, były sędzia Sądu Najwyższego, pisarz i przyjaciel gminy Godów.

Artykuł www.nowiny.pl

GALERIA ZDJĘĆ DOSTĘPNA POD LJNKIEM:

http://www.nowiny.pl/galeria/6538-dozynki-gminne-w-krostoszowicach/foto-154212.html?item=93258

Dodaj komentarz